Ocenenie pre najúspešnejších pedagógov a žiakov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja.
Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo pri príležitosti ukončenia školského roka 20. júna 2010 hod. na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove.
Sophista pro regione – Ocenení pedagógovia 2011
- Mgr. Eduard Friedrich – pôsobí od roku 1994 ako učiteľ dejepisu a občianskej náuky na Hotelovej akadémii Jána Andraščíka v Bardejove.
Každoročne pripravuje študentov na Olympiádu ľudských práv, jeho najväčším úspechom je účasť študentov na celoštátnom kole. Je koordinátor enviromentálnej výchovy na škole a spoluautorom viacerých projektov s touto tematikou. Žiakov vedie k ochrane životného prostredia a zdravia aj prostredníctvom organizovania brigád Čistý Bardejov a okolia školy. - Ing. Igor Andrejčák – zástupca riaditeľa pre teoretické vyučovanie Strednej odbornej školy technickej – organizačnej zložky Spojenej školy na Ulici Ľ. Podjavorinskej v Prešove.
Má veľmi dobrý prístup a vzťah k mladej generácii, je veľmi komunikatívny a ústretový. Je spoluautorom niekoľkých učebníc v oblasti informačno-komunikačných technológií a zároveň autor medzinárodných projektov Omega, Leonardo da Vinci, Infovek a Phare. V škole zavádza nové vzdelávacie programy a svojou prácou prispieva k zvyšovaniu úrovne školy. - RNDr. Ondrej Molčan – celý svoj produktívny vek – 40 rokov zasvätil práci na Strednej zdravotníckej škole v Humennom.
Svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva žiakom v predmetoch biológia a chémia. Niekoľko rokov pomáhal žiakom riešiť ich problémy ako výchovný poradca. V súčasnosti pôsobí ako koordinátor enviromentálnej výchovy na škole, organizuje vedomostné, branno-športové súťaže a besedy. Svoju prácu vždy vykonáva zodpovedne, ochotne, je úctivý a rád pomáha. - Ing. Michal Roman – pôsobí na Strednej priemyselnej škole v Snine ako učiteľ odborných predmetov so zameraním na dopravu a strojárstvo.
V oblasti svojej činnosti dosahuje vynikajúce výsledky, je spoľahlivý a zodpovedný, o čom svedčia aj popredné umiestnenia žiakov v súťažiach, na ktoré ich pripravoval. Medzi žiakmi je uznávanou autoritou pre svoje principiálne stanoviská. Vedie ich k formovaniu pravých ľudských hodnôt, je učiteľom, ktorý prejavuje úctu k osobe žiaka, vie im porozumieť, priblížiť sa im a byť pritom primerane náročný. V oblasti bezpečnosti cestnej premávky každoročne organizuje aktivity pre žiakov materských, základných, stredných škôl a seniorov v meste Snina. - PaedDr. Jana Kababíková – je výraznou osobnosťou pedagogického kolektívu Gymnázia arm. gen. Ludvíka Svobodu v Humennom.
Aktívne sa podieľa na viacerých projektoch školy, v posledných rokoch bola expertkou k projektu Krok do budúcnosti. Súčasťou jej práce je aj publikačná činnosť nielen v regionálnej a celoslovenskej tlači, ale aj v rámci projektu Virtuálna knižnica. Venuje sa prekladateľstvu, jazykovým úpravám kníh, zapájala sa do súťaže Chalupkovo Brezno v písaní povestí, kde získala Zlaté a Strieborné pásmo. Svojím pozitívnym prístupom je príkladom ľudskosti pri riešení problémov mladej generácie. - Ing. Magdaléna Zavacká – pôsobí ako učiteľka a zástupkyňa riaditeľky na Obchodnej akadémii v Poprade.
Vyniká profesionálnosťou, odbornosťou a kreatívnosťou. Má dobré manažérske schopnosti. Jej rukopis je čitateľný – vysoké pracovné nasadenie, flexibilita, elán a schopnosť efektívneho riadenia vytvárajú pozitívne ovzdušie pre rozvoj školy. Venuje sa rozvoju mladých talentov v oblasti spracovania informácií na počítači. Je členkou celoštátnej súťažnej komisie v tejto oblasti a jej zásluhou sa škola stala členom občianskeho združenia INTERINFO SR. - PaedDr. Anna Simková – je vedúcou predmetovej komisie umeleckých predmetov na Strednej odbornej škole podnikania, Masarykova 24 v Prešove.
Výrazne prispela ku skvalitneniu a pozdvihnutiu úrovne školy. Jej meno je podpísané za tvorbou a inováciou nových umeleckých študijných odborov ako je odevný dizajn a dizajn interiéru. Kreativita, nápaditosť, tvorivosť a neúnavná práca so študujúcou mládežou sa odzrkadľujú každoročne v jedinej módnej celoštátnej súťaži stredoškolskej mládeže Módna línia mladých v Prešove. Je nositeľkou mnohých významných medzinárodných a celoštátnych ocenení v módnej tvorbe. Prešovské a zahraničné galérie obohacuje výstavami študentských výtvarných prác, ktoré sú výsledkom maliarskych plenérov. - RNDr. Miron Blaščák – je riaditeľ Gymnázia vo Vranove nad Topľou.
Disponuje kvalitnými odbornými schopnosťami, charakterovými a osobnostnými vlastnosťami. V každodennom styku pri riešení rôznych situácií je schopný pohotovo a adekvátne reagovať a rozhodovať sa. Škola sa úspešne zapojila do mnohých medzinárodných projektov. Žiaci školy získali 1. miesto v prezentácii regiónu a túto prezentáciu realizovali aj v Bruseli pred poslancami. Počas jeho pôsobenia prešla škola výraznou zmenou. Jeho zásluhou boli zmodernizované všetky učebne, sprevádzkovaná školská jedáleň a vlastná kotolňa. - Mgr. Ľudmila Janáková – pôsobí ako učiteľka a zástupkyňa riaditeľa Strednej odbornej školy v Snine.
Okrem svojej pedagogickej a riadiacej činnosti sa úspešne podieľa na realizácii celoštátnych a medzinárodných súťaží ako sú Euroscola, Spotreba pre život, KEMP a Medzinárodné veľtrhy cvičných firiem. Aj vďaka nej žiaci a zamestnanci školy už trikrát navštívili európske inštitúcie v Bruseli, v Štrasburgu a získali ocenenie prezidenta SR Ivana Gašparoviča. Je odborným garantom úspešných grantov z Nórskeho finančného mechanizmu a Programov cezhraničnej spolupráce ENPI. Popri všetkých týchto činnostiach modernizuje a inovuje obsah, metódy a výstupy svojich vyučovacích hodín. Charakterizuje ju náročnosť a prísnosť, ale aj láskavosť a ľudskosť. - RNDr. Anton Berežňák – je vysokokvalifikovaný pedagóg matematiky a fyziky na Gymnáziu duklianskych hrdinov vo Svidníku.
Počas svojho pôsobenia sa vo výchovno-vzdelávacej činnosti intenzívne venoval príprave žiakov na olympiády a ďalšie predmetové súťaže. Od roku 1994 do roku 2009 bol riaditeľom školy. Svojou obetavou prácou sa zaslúžil o dobré meno školy v meste i regióne. - PaedDr. Vladimír Buvalič – riaditeľ Strednej odbornej školy v Starej Ľubovni.
Jeho pedagogická práca sa vyznačuje vysoko humánnym prístupom k žiakom a zamestnancom, schopnosťou obetovať sa v ich prospech, poradiť im a pomôcť. Pod jeho vedením sa škola prispôsobila podmienkam trhu práce, začala meniť svoju tvár a dodnes sa úspešne rozvíja. Jeho pričinením ku skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu prispeli úspešné projekty. Škola organizuje pre verejnosť v rámci svojej prestíže rôzne podujatia na úrovni Úradu vlády SR, Prešovského samosprávneho kraja a okresu. Osobitnú pozornosť venuje integrovaným žiakom, zvlášť žiakom zo znevýhodneného sociálneho prostredia na vysunutom pracovisku v Lomničke. - RNDr. Ľubica Semanová – je dlhoročnou učiteľkou matematiky, fyziky a informatiky Gymnázia Terézie Vansovej v Starej Ľubovni.
Svoje učiteľské pôsobenie neustále dopĺňa o nové vyučovacie metódy. Venuje sa hlavne projektovému a zážitkovému vyučovaniu. Pripravila množstvo netradičných pokusov, ktoré si žiaci veľmi obľúbili. Podieľala sa na organizovaní projektov, akými sú napr. Vyučovanie meteorológie netradične v rámci programu Školy pre budúcnosť nadácie Orange, Fyzika očami fyzikov, Meteorologický deň a Fyzikálne merania v teréne. Veľa času venuje krúžkovej činnosti a príprave študentov na matematickú a fyzikálnu olympiádu. Jej prístup k nim je plný humanizmu. - Mgr. Anna Suváková – pôsobí ako učiteľka Základnej školy – organizačnej zložky Spojenej školy vo Svidníku.
Ocenenie si zaslúži za dlhoročnú obetavú pedagogicko-výchovnú prácu v rozvoji umeleckého vzdelania, za propagáciu a šírenie hodnôt tradičnej ľudovej kultúry pri vyhľadávaní detských talentov v speve detskej ľudovej hudby. Pod jej vedením pracuje na škole spevácky zbor Centráčik, ktorý reprezentuje školu, mesto a kraj na rôznych vystúpeniach a celoslovenských súťažných festivaloch. - Ing. Jozef Kožuško – riaditeľ Strednej odbornej školy v Lipanoch.
Pod jeho vedením škola prešla výraznou zmenou. Pričinil sa, aby sa škola prispôsobovala meniacim sa podmienkam na trhu práce zavedením nových študijných a učebných odborov. Vytvára pozitívne ovzdušie pre zamestnancov, ich rast a celkový rozvoj školy. Študenti sa umiestňujú na popredných priečkach v odborných zručnostiach na súťažiach, ktoré nemajú len regionálny charakter. Škola sa stala stabilným a uznávaným výchovno-vzdelávacím subjektom. - PhDr. Gabriela Mihalčínová – je riaditeľkou Strednej zdravotníckej školy v Prešove.
Svojou kreativitou a flexibilným prístupom významnou mierou prispieva k skvalitňovaniu výchovno-vzdelávacieho procesu. Svoju osobnosť pedagóga neustále zdokonaľuje. Je veľmi iniciatívna pri vytváraní podmienok pre nové študijné odbory. Jej ľudský a profesionálny prístup je pre jej kolegov a žiakov každodennou inšpiráciou. - Ing. Glória Michalidesová – riaditeľka Hotelovej akadémie v Humennom.
Pod jej vedením škola prešla nevídaným rozvojom. Vysoké pracovné nasadenie, flexibilita, elán, zanietenosť, manažérske myslenie a schopnosť efektívneho riadenia vytvárajú pozitívne ovzdušie pre rozvoj školy, pre inovatívne metódy a formy práce, pre tímovú spoluprácu. Skĺbením celoživotných skúseností dokáže vytvárať korektné vzťahy medzi školou, rodičmi a inými organizáciami. Vo výchovno-vzdelávacom procese uplatňuje tvorivo humanistický prístup. - Mgr. Václav Vystavěl – výchove a vzdelávaniu stredoškolskej mládeže sa venuje už od roku 1974. Pôsobiskom sa mu stala Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove. Precíznosť, zodpovedný prístup, spoľahlivosť a nekonfliktný prístup k ľuďom sú devízou, ktoré si cenia žiaci a jeho kolegovia. Svojou prácou sa zapísal pod desiatky aktivít, ktorých výsledky sú hmatateľné na každom kroku aj v súčasnosti.
- PhDr. Mária Markovičová – jej pôsobiskom je Gymnázium Jána Adama Raymana v Prešove.
Ocenenie si zaslúži za celoživotné dielo a vynikajúcu prácu počas pedagogického pôsobenia, profesionálny a ľudský prístup vo výchove a vzdelávaní študentov, za ústretovosť a priateľskosť, ktorými pozitívne vplýva na medziľudské vzťahy v kolektíve i medzi rodičovskou verejnosťou školy. Vysoká odbornosť, ochota pri odovzdávaní pedagogických skúseností, nasadenie, optimizmus a láska k povolaniu sú jej prednosťami. Vychovala niekoľko generácií študentov, ktorí úspešne reprezentovali školu doma i v zahraničí. - RNDr. Viera Mikulová – stála pri vzniku Obchodnej akadémie v Starej Ľubovni, ktorú vedie ako riaditeľka už 18 rokov.
Je výbornou manažérkou s vynikajúcimi organizačnými schopnosťami, s modernými víziami, s citlivým a ľudským prístupom k žiakom a zamestnancom. Podpísala sa pod mnohé úspešné projekty. Bola autorkou projektu a jedným z lektorov v projekte Zvyšovanie kvality ľudských zdrojov pre trh práce, financovaného z Európskeho sociálneho fondu, za ktorý škola získala ocenenie udelené ministrom školstva SR a Európskou komisiou pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a viacjazyčnosť – Európska značka 2006 v jazykovom vzdelávaní. Počas svojej pedagogickej praxe rozvíja vedomosti a zručnosti žiakov v matematike, v chémii a v administratíve a korešpondencii. - Ing. Jaroslav Bašista – pôsobí ako riaditeľ Strednej priemyselnej školy v Poprade.
Zaslúžil sa o zmenu charakteru školy v súvislosti s reštrukturalizáciou priemyslu zavedením nových študijných odborov a z bývalej strojníckej priemyslovky sa tak stala viacodborová škola so zameraním na strojárstvo, staviteľstvo, elektrotechniku, mechatroniku a propagačnú grafiku. Táto modernizácia si vyžiadala aj zmeny v materiálnom vybavení. Je autorom niekoľkých vzdelávacích projektov, akými sú napr. Leonardo, Comenius, LCNA CISCO a Euroscola. Škola je veľmi úspešná v celoštátnych prehliadkach Stredoškolskej odbornej činnosti, Siemens, MAKS a v strojárskej olympiáde.
Lux mentium – Ocenení žiaci 2011
- Pavla Petričková – je žiačkou 2. ročníka gymnázia, organizačnej zložky Spojenej školy v Prešove. Vyniká najmä v matematike, preto sa pravidelne zúčastňuje matematickej súťaže Matematický klokan, kde reprezentuje školu a kraj v rámci celého Slovenska. Pavla je pýchou silového trojboja v kategórii teenagerov. Na minuloročných Majstrovstvách sveta v Prahe si vybojovala najjagavejší kov a k tomu získala aj absolútne víťazstvo. Zlato si priniesla aj z Majstrovstiev Európy v Maďarsku.
- Štefan Ťažký – sa od svojich desiatich rokov venuje športu. Reprezentuje školu v plávaní, futbale a atletike. Od roku 2002 sa aktívne venuje KICK BOXU v Bardejove. Jeho úspechy sa postupne odzrkadľovali víťazstvami v celoslovenských, ale aj medzinárodných súťažiach. Je viacnásobným majstrom Slovenska v rokoch 2002, 2004, 2005, 2007, 2008 a 2010. V roku 2010 získal aj bronzovú priečku na Majstrovstvách sveta v Belehrade. Na Majstrovstvách Európy v Pule v roku 2009 získal 2. miesto. Štefan Ťažký je žiakom 4. ročníka Hotelovej akadémie v Bardejove.
- Monika Adamcová – študentka Strednej odbornej školy Majstra Pavla v Levoči je aktívnou členkou rady školy, predsedníčkou Žiackej školskej rady pri škole. V rokoch 2009 a 2010 sa zúčastnila na celoslovenskej súťaži v rečníckych prejavoch žiakov základných a stredných škôl Rétorika 2009 a Rétorika 2010, kde získala 3. miesto. V rámci vzdelávacieho programu Junior Achievement v module M1 Globálny etický program – Etika v podnikaní vykonáva funkciu manažérky.
- Dominik Glod – dosahuje vynikajúce študijné výsledky na Strednej odbornejškole dopravnej v Prešove. Zároveň je úspešným športovcom a reprezentantom nielen školy, ale aj Slovenska. Jeho najväčšie dosiahnuté výsledky v ARMWRESTLINGU sú 4x juniorský, 1x seniorský titul majster Slovenska. V roku 2010 na Majstrovstvách sveta v Las Vegas získal dve bronzové medaily a dve prvé miesta na VYŠEGRAD GRAND PRIX. Dominik je v tomto roku nominovaný ako reprezentant Slovenska na Majstrovstvá Európy v Turecku.
- Peter Veliký – patrí medzi najaktívnejších a prospechovo najlepších žiakov Obchodnej akadémie vo Vranove nad Topľou. Jeho aktivity sú rozsiahle – pravidelne sa zúčastňuje olympiády v nemeckom jazyku, je koordinátorom Valentínskej kvapky krvi a spolupráce Slovenského červeného kríža pre stredné školy, je podpredsedom Odboru mladých matičiarov na Slovensku, členom územného spolku UNICEF vo Vranove nad Topľou a členom rady čitateľov Hornozemplínskej knižnice a spolku Vranovský literát. Aj jeho zásluhou vyhrala trieda 3.A na Veľtrhu cvičných firiem vo Svidníku hlavnú cenu za najlepšiu prezentáciu v roku 2011.
- Peter Fedorko – je žiakom 4. ročníka Strednej priemyselnej školy v Snine. Jeho najlepším doterajším výsledkom je umiestnenie sa na 2. mieste v celoslovenskom finále Strojárskej olympiády v sekcii Mechatronika a v sekcii Automatizácia a informatizácia strojov. V súťaži MEĎ 2011 výraznou mierou prispel k 1. miestu Strednej priemyselnej školy v Snine v kategórii stredných odborných škôl. Jeho prednosťou sú aj aktivity v umeleckej oblasti – spev a hra na gitare nielen na školských akciách, ale aj na úrovni mesta.
- Soňa Tobiášová –reprezentuje Strednú odbornú školu podnikania v Prešove a Prešovský samosprávny kraj na rôznych zahraničných a domácich súťažiach, ako je Prostejovská Zlatá ihla, Trenčín – mesto módy, Mladý tvorca, ale aj na celoštátnej súťaži Módna línia mladých. Aktívne sa venuje aj modelingu. Veľmi dôležitou životnou skúškou bola pre Soňu módna prehliadka v Bratislave pre známu návrhárku Veroniku Gall a predvádzanie na výstave SVADBA 2010.
- Peter Deďo – je výborným a aktívnym študentom 4. ročníka Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove. Jeho talent sa najvýraznejšie prejavil v riešení geografickej olympiády, do ktorej sa každoročne zapájal a vždy sa prebojoval do celoštátneho kola. Posledné dva školské roky bol absolútnym víťazom krajského kola GEO a v školskom roku 2009/2010 sa stal celoštátnym víťazom v kategórii A. Peter bol tiež aktívnym účastníkom nórsko-slovenskej spolupráce s gymnáziom v Molde v rámci projektov NIL. Táto jeho práca vyvrcholila úspešnou prezentáciou na medzinárodnej konferencii v Bratislave.
- Irena Bačinská – úspešná riešiteľka matematických a fyzikálnych súťaží je žiačkou 5. ročníka osemročného štúdia na Gymnáziu v Lipanoch. V minulom školskom roku v korešpondenčnej súťaži Pikofyz sa v rámci Slovenska umiestnila na 1. mieste v zimnej a letnej časti. V korešpondenčnej súťaži MAKS 9 sa umiestnila v krajskom kole na 1. mieste a v rámci Slovenska získala 3. priečku. V tomto školskom roku získala 3. miesto v krajskom kole matematickej olympiády.
- Lenka Barnišinová – úspešne reprezentovala Strednú odbornú školu v Snine a Prešovský samosprávny kraj na 8. Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Košiciach, kde bola vyhlásená za najlepšiu reprezentantku. Svoju reputáciu si obhájila aj na 13. Medzinárodnom veľtrhu v Bratislave. Okrem toho sa umiestnila na 1. mieste v krajskej súťaži a na 3. mieste v celoštátnej súťaži žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači – úprava textu. Úspešne sa podieľala na realizácii projektu NPOA a jeho výsledky prezentovala na záverečnej konferencii za prítomnosti veľvyslankyne Nórskeho kráľovstva v Slovenskej republike, zástupcov Úradu vlády SR a ďalších významných hostí.
- Eva Jenčuráková – je všestrannou študentkou Strednej odbornej školy vo Vranove nad Topľou. Jej rozsiahla výtvarná tvorba vyvoláva emócie, tlmočí význam a prihovára sa širokej verejnosti aj za hranicami republiky. V Kodani získala obdiv výstavou prác a výborne reprezentovala nielen školu, ale aj kraj. Okrem toho bola v rokoch 2010 a 2011 ocenená druhým a tretím miestom na krajskom kole olympiády z anglického jazyka, tretím miestom na krajskej prehliadke Stredoškolskej odbornej činnosti – Ekonomika a riadenie a druhým miestom v krajskom kole súťaže Európa v škole. V roku 2010 získala ocenenie aj v súťaži Výtvarný Vranov.
- Ivan Brádňanský – navštevuje Strednú umeleckú školu v Kežmarku. Ocenenie mu patrí za úspešnú reprezentáciu školy v krajskom kole súťaže Európa v škole, kde získal 2. miesto. V školskom roku 2008/2009 získal diplom úspešného riešiteľa v súťaži Matematický klokan. Počas celého štúdia sa zapájal do rôznych výtvarných súťaží, kde pravidelne získaval čestné uznania. V roku 2009 získal podporu pre kúpu notebooku z nadačného fondu Slovak Telecom, program Podpora talentovaných študentov so sociálnym alebo zdravotným znevýhodnením za úvahu Sny nepoznajú prekážky.
- Adriana Tyrpáková – svoju všestrannosť a výborné vedomosti potvrdila v reprezentácii školy v súťažiach z matematiky (MAKS a KLOKAN) a z účtovníctva. V ňom získala najväčší úspech v rámci projektu Podpora škôl akciovou spoločnosťou KROS Žilina v regionálnom kole olympiády Mladý účtovník 2011 s účasťou v celoštátnom kole. Adriana reprezentuje školu aj v športových súťažiach a v súťaži zdravotníckych hliadok. Adriána Tyrpáková je žiačkou Obchodnej akadémie v Starej Ľubovni.
- Lucia Regrútová – navštevuje Strednú odbornú školu na Košickej ulici v Prešove, odbor kozmetička a vizážistika. Je spoluorganizátorkou a iniciátorkou školských i mimoškolských aktivít, čoho dôkazom je úspešné realizovanie podujatí v rámci projektu Mladí mladým s podporou Komunitnej nadácie mesta Prešov a Slovenského plynárenského priemyslu. Má výborné komunikačné zručnosti, kultivovaný prejav a pozitívny vzťah k umeleckému slovu. Lucia sa úspešne umiestnila na rôznych súťažiach v prednese poézie a prózy.
- Michal Vojsovič – je študentom Gymnázia na Kukučínovej ulici v Poprade. Michal sa zúčastnil súťaže Expedícia MARS 2010. Samostatnou prípravou sa prepracoval niekoľkými súťažnými kolami až do finálovej posádky súťaže. Hlavnou cenou bol simulovaný let kozmickej posádky na MARS v belgickom Euro Space Centre, kde pôsobil ako letec dokumentarista – dôstojník. Tento rok pomáha organizovať a propagovať ďalší ročník súťaže na Slovensku.
- Filip Kontrík – patrí medzi aktívnych a úspešných študentov Strednej priemyselnej školy v Poprade. Od začiatku svojho štúdia sa aktívne zúčastňuje olympiády ľudských práv od školskej po celoslovenskú úroveň. Filip sa zaujíma o dianie a fungovanie Európskej únie, pracuje ako aktivista UNICEF-u a dobrovoľný pracovník v oblasti ľudských práv. Na základe jeho aktivít bol europoslankyňou Neveďalovou pozvaný na návštevu Európskeho parlamentu do Bruselu. Zúčastnil sa ako pozorovateľ zasadnutia europarlamentu pre riešenie dedičného práva v Európskej únii. Je členom školského tímu, ktorý si v rámci tohtoročnej súťaže Euroscola vybojovali účasť na zasadnutí Europarlamentu v Strasbourgu v septembri 2011.
- Štefan Hedvig – sa od začiatku štúdia na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešove zapájal do rôznych aktivít a súťaží, a to hlavne ZENIT v programovaní. Už v druhom ročníku sa umiestnil na 3. mieste krajského kola. O rok neskôr získal na súťaži Stredoškolskej odbornej činnosti 1. miesto v krajskom kole a pekné 5. umiestnenie v celoslovenskom kole. Následne reprezentoval školu na súťaži ESE 2010 v Moskve. Posledný rok štúdia získal v súťaži AMAVET ocenenie dekana Prírodovedeckej fakulty Komenského univerzity v Bratislave za najlepšiu prácu v odbore informatiky a automatizácie.
- Martin Rusnák – sa prejavuje ako výnimočný študent so všestrannými záujmami. V roku 2009 a 2010 sa zúčastnil geografickej olympiády, kde opakovane získal 2. miesto v okresnom kole a v olympiáde v slovenskom jazyku bol v okresnom kole tretí. Martin sa venuje aj hre na hudobné nástroje. Úspechy zaznamenal na medzinárodnej súťaži gitaristov v Dolnom Kubíne, v roku 2009 bol vyhodnotený ako najlepší korepetítor komornej zložky flautistov. V roku 2010 v rámci celosvetovej súťaže v hre na gitare v Bratislave získal 1. miesto vo svojej kategórii a stal sa zároveň absolútnym víťazom tejto súťaže. V hre na strunové nástroje mu patrí víťazstvo na medzinárodnej súťaži Otvorená Európa v Moskve. Martin Rusnák je žiakom Gymnázia v Snine.
- Lucia Krosnerová –žiačka 3. ročníka Strednej priemyselnej školy odevnej vo Svidníku dosahuje nielen výborný prospech, ale má aj vynikajúce úspechy v mimoškolskej činnosti v oblasti odevného dizajnu. Najväčším úspechom je minuloročné 1. miesto v medzinárodnej súťaži Prostejovská zlatá ihla. Ďalšími oceneniami sú zvláštna cena poroty v celoslovenskej súťaži Módne inšpirácie 2010 v rámci projektu Hry s umením, ktoré organizuje Tatranská galéria v Poprade a 3. miesto v súťaži Módna línia mladých v Prešove. V roku 2011 získala ako mimoriadny talent v oblasti umenia finančný grant od Stredoeurópskej nadácie a spoločnosti Slovnaft v rámci projektu Talenty novej Európy.
- Dušan Griglák – výborný športovec okresných, krajských a celoslovenských súťaží. Vynikajúcim prospechom a dosiahnutými oceneniami v športe vyniká medzi študentmi a úspešne reprezentuje Strednú odbornú školu na Garbiarskej ulici v Kežmarku. V atletike v disciplíne hod diskom v krajskom kole obsadil 1. miesto, v disciplíne hod oštepom 3. miesto a rovnaké umiestnenie v behu na zoom. Na Majstrovstvách Slovenska si vybojoval pekné 4. miesto. Dušan je aj členom basketbalového družstva, ktoré v okresnom kole súťaže získalo 1. miesto a v krajskom kole 4. umiestnenie.